Регулятори (стимулятори) росту рослин – речовини, що впливають на процеси росту і розвитку рослин. До теперішнього часу регулятори росту рослин знайшли практичне застосування в наступних основних областях:

• відроджує ослаблені і омолоджує старі рослини, за рахунок стимуляції побегообразования і кореневої системи;
• відновлює пошкоджені рослини після перенесених стресів (посадка, пересадка, зберігання, тривале транспортування, неоптимальна освітленість і температура, обробка пестицидами, засоленість та ін.);
• викликає раннє і рясне цвітіння, інтенсивне забарвлення листя і соковиту забарвлення квітів за рахунок посилення синтезу хлорофілу та інших пігментів;
• індукує підвищену опірність до фітопатогенів (особливо кореневих гнилей), шкідників, несприятливих умов вирощування;
• викликає активне наростання вегетативної маси
• активує ферментативну і гормональну системи рослини і т.д.

При застосуванні зростання регулюючих препаратів необхідно враховувати те, що кожен з них створений для стимулювання зростання, розвитку і підвищення продуктивності певних культур при відповідних дозах, терміни та способи застосування.
Активізує процеси життєдіяльності рослин, збільшує продуктивність, покращує якість продукції, зміцнює захисні властивості, підвищує стійкість до несприятливих умов вирощування – різких перепадів температур, морозів, весняним поворотним заморозків, спеки та посухи або навпаки, перезволоження грунту і недостатній сумі активних температур.
Під дією препаратів відбуваються спрямовані зміни до інтенсивного нарощування зеленої маси, стимулюються процеси регенерації клітин, поліпшується і краще засвоюється вітамінний обмін, зміцнюється імунітет і загальний стан рослин.
Стимулювання власного імунітету рослин (фітоіммунокор-рекции), дозволяє індукувати у рослин комплексну неспецифічну стійкість до багатьох хвороб грибного, бактеріального і вірусного походжень, а також до інших несприятливих факторів середовища (посуха, низько- і високотемпературні стреси).
Регулятори росту дозволяють значно зменшити кратність обробки посівів фунгіцидами в період вегетації, а в перспективі, можливо, і повністю відмовитися від них, так як вони мають ряд переваг: чи не токсичність, низькі концентрації використання.

Будити додатковий приріст необхідно завдяки внесенню макро-, і мікродобрив, продуктів мікробіологічного синтезу. Наприклад, такі мікродобрива, як Флорист Зростання і Флорист Мікро, яке сприяє зміцненню імунної системи рослин, а так само приживлюваності рослин і розсади при пересадки.
Асортимент стимуляторів росту представлений дуже широко. Їх необхідно розділити виходячи зі специфіки дії на рослини: стимуляцією фізіологічних процесів, підвищенням стійкості рослин до дії несприятливих чинників і посиленням неспецифічного імунітету. Результатом такої дії є підвищення врожайності та якості вирощуваної продукції.
Так, наприклад, препарати на основі метаболітів грибів дозволяють індукувати у рослин комплексну неспецифічну стійкість до багатьох хвороб грибкового, бактеріального і вірусного походження і одночасно розвивати антистресову активність (Альбіт, Фітоспорін).